VANKÚŠE POHÁNKOVÉ

Rozmery:

    jednotlivé rozmery sú uvedené v dostupných možnostiach


Materiál obliečky:

     satén 100% bavlna s certifikátom OEKO-TEX® Standard 100


Plnenie vankúša:

     šupka pohánky

Možnosti výberu:

1.) Prevedenie

2.) Rozmer vankúša


1.) PREVEDENIE


 

2.) ROZMER VANKÚŠA

40 x 40 cm

50 x 30 cm

50 x 15 cm podhlavník (valec)


História matracov a vankúšov s pohánkovou šupkou je veľmi dlhá - má viac ako dva tisíce rokov. Pohánková šupka má vlastnosti, ktoré okrem iného zabraňujú rastu baktérií, plesní a mycélií.
Už roky sa úspešne používa na prevenciu ochorení srdca a nádorov, čistí a zlepšuje imunitu, ako aj zvyšuje prirodzenú vitalitu organizmov. Výrobky zo šupky pohánky sú účinné pri liečbe akútnej bolesti chrbtových svalov a defektov krčných stavcov.
 
Dych pre telo a lôžko

Pohánková šupka je cenným materiálom kvôli antialergickým vlastnostiam a priepustnosti vzduchu. Počas spánku telo vylučuje nahromadené toxíny a vlhkosť cez pokožku, ktoré sú následne absorbované matracmi a vankúšmi so syntetickou náplňou. Časom nahromadená vlhkosť môže vyvolať zápach. Pohánková šupka eliminuje tento problém, pretože neabsorbuje vlhkosť. Tisíce malých šupiek, ktoré naplnia vankúš, sa pohybujú, keď zmeníme polohu nášho tela, čo umožní vankúši odstrániť nahromadenú vlhkosť.

Teplota pod kontrolou

Ďalšou vlastnosťou pohánky, ktorá chýba v tradičných výplniach vankúšov, je schopnosť udržiavať neutrálnu teplotu plnenia. Tradičný vankúš zachytáva teplo z hlavy. Niektorí ľudia neradi spávajú na teplých vankúšoch, takže ich často preklopia, ak druhá strana ešte nie je teplá. Vankúše so šupkou pohánky sa neohrievajú tak ľahko, pretože ich plnenie nemá kompaktnú štruktúru. Oblúkový tvar šupky umožňuje vankúšu "dýchať" po celú dobu. V priestoroch medzi šupkami je vzduch, ktorý absorbuje teplo nášho tela a vytláča ho mimo vankúš. Pohankový matrac, ktorý sa neohrieva, "dýcha" podobným spôsobom.

Prírodná mikromasáž

Matrace a vankúše naplnené šupkou pohánky sú často zakúpené pre ľudí, ktorých zdravotný stav ich núti k častému ležaniu. Priepustnosť vzduchu v šupke pohánky znižuje riziko vzniku odleskov. Konvexný tvar šupiek robí z pohánkových výrobkov nočné mikromasáže. Šupka pohybujúca sa pod hmotnosťou tela stimuluje krvný obeh, čo umožňuje dodatočné prevzdušnenie pokožky.

Čistenie vankúša pohánkového sa nelíši od spôsobu čistenia tradičných vankúšov. Po vyprázdnení obliečky, obliečku môžete vyprať. Ak vylejete vodu na vankúš, môžete vysušiť pohánku tým, že ju položíte na papier alebo na iný povrch. Pohánka samotná by sa nemalo čistiť.

Vankúše so šúpkou pohánky si zachovávajú svoje vlastnosti asi 10 rokov. Je ťažké nájsť podobnú životnosť medzi tradičnými vankúšmi, ktoré nahrádzame každých niekoľko rokov. Navyše, vankúš pohanky je šumivý. Pripomína zvuk padajúceho zrna.

Obliečka je upevnená jemným skrytým zipsom. Môžete si ju kedykoľvek vyzliecť a vyprať, najlepšie pri teplote 40 ° C.od 48,20€
Bez DPH: 40,17€
  • - Dostupnosť: Do 2 - 4 týždňov
  • - Cena

Dostupné možnosti